fbpx

Poznej náš tým

Zuzana Kučerová

CrossFit Level 3 Trainer
CrossFit Kids Trainer
Trenér vzpírání Českého svazu vzpírání
Trenér gymnastiky
Instruktor Fitness

Potkala jsem tu nejlepší komunitu lidí, kteří se navzájem podporují v posilovně i mimo ni. Miluju pomáhat lidem, aby si prostřednictvím CrossFitu našli své lepší já.

Moje CrossFit cesta začala na počátku roku 2013, kdy jsem hledala nový sportovní program. Jako teenager jsem byla zvyklá na tréninky tance 3 hodiny každý den a trávení víkendů turistikou a cyklistikou s rodiči. Když jsem začala studovat na univerzitě a chodit do práce, sport šel stranou. Jednoho dne jsem se ve snaze o znovu nalezení své „formy“ ocitla v CrossFit gymu. Během prvních lekcí jsem si myslela, že zemřu hned po ROZCVIČCE!

Od té doby se v mém životě změnilo mnoho věcí. Moje profesní dráha se otočila o 180 stupňů z marketingové specialistky na trenérku CrossFitu a majitelku gymu. Neustále se vzdělávám a sleduji nové trendy v oboru. Jsem držitelkou certifikátů CrossFit Level 1, Level 2 a CrossFit Kids. Vlastním českou licenci trenéra fitness a trenéra vzpírání a zúčastnila jsem se různých domácích i mezinárodních seminářů a projektů.

Proč dělám a trénuji CrossFit? Protože mi to dává mnohem víc než fitness. Potkala jsem tu nejlepší komunitu lidí, kteří se navzájem podporují v posilovně i mimo ni. Miluji pomáhat lidem, aby si prostřednictvím CrossFitu našli své lepší já, aby hlouběji pochopili své tělo a fitness a cítili se silnější a zdravější den za dnem.

04-03-23_gym_portraits_web-22
04-03-23_gym_portraits_web-26

Filip Červenka

CrossFit Level 2 Trainer
Trenér gymnastiky

Není to jen způsob, jak získat skvělou formu,
je to životní styl!

Můj sportovní život se obrátil vzhůru nohama v létě 2017, kdy jsem narazil na stream z tehdejšího ročníků CrossFit Games. Nechápal jsem, jak je možné kombinovat běh se zvedáním těžkých vah, chůzí po rukou a řadou dalších pohybů v jednu chvíli. Byl jsem naprosto uchvácen a tito atleti pro mě byli superhrdinové. Od tohoto momentu jsem věděl, že tohle chci přesně dělat. Budovat ze sebe vlastního superhrdinu.

Od útlého věku jsem byl velmi soutěživý, ve škole mě bavily opičí dráhy, gymnastika, věnoval jsem se volejbalu, fotbalu a golfu, později i na vyšší úrovni. Po řadě komplikací a zranění jsem s těmito sporty přestal a během studií na univerzitě jsem se věnoval už pouze silovému cvičení a fitness. Na cvičení v běžných fitness centrech jsem však neustále něco postrádal...

Proč CrossFit? Protože to není jen způsob, jak získat formu, ale je to životní styl! Kromě skvělé figury a kondice, na CrossFitu potkáš jedny z nejlepších přátel v životě! Miluju koučování právě proto, že můžu být součásti toho všeho. Lidé, kteří se vám doslova mění před očima, jsou rychlejší, silnější, zdravější a šťastnější, považuji za ultimátní satisfakci. A právě proto věřím v CrossFit!

Lucia Poláková

CrossFit Level 2 Trainer
Trenér vzpírání

CrossFit je dle mého názoru úžasný nejen proto, že díky němu poznáte lidi z celého světa a stanete se součástí báječné komunity lidí.

Moje CrossFitová kariéra začala, když jsem v roce 2013 přišla studovat do Prahy. Pamatuji si ten moment, když jsem přišla do gymu poprvé a viděla jsem, jak tam lidi dělají (dobrovolně) angličáky a kape z nich pot, tak jsem si řekla, že tohle já nikdy dělat nebudu. Pak jsem ale přišla na zkušební lekci, kterou mi Zuzka doporučila. Tehdy jsem se přihlásila na jeden měsíc lekcí, ale to bylo maximum, co jsem chtěla v té době „odtrpět“. Přešel první měsíc a já si zaplatila další měsíc, a tak to vlastně jde až doteď.

V roce 2015 jsem se začala soustředit více na vzpíraní a v roce 2017 jsem se poprvé kvalifikovala na Mistrovství České republiky ve vzpírání, kde jsem se umístila na 4.místě (v kategorii do 23 let). Od té doby se pravidelně zúčastňuji vzpěračských závodů v České republice. Mé první trenérské zkušenosti pochází z gymu CrossFit Committed, kde jsem začala působit jako Asistentka trenérů. Na konci roku 2019 jsem se zúčastnila kurzu CrossFit Level 1, který jsem úspěšně dokončila a nyní jsem certifikovaný CrossFit trenér. Mimo jiné jsem se zúčastnila i dalších seminářů v Praze fyzioterapie a výživa. 

CrossFit je dle mého názoru úžasný nejen proto, že díky němu poznáte lidi z celého světa a stanete se součástí báječné komunity lidí, ale taky můžete jít do téměř jakéhokoliv města na světě a navštívit jiné CrossFitové tělocvičny, kde si můžete zacvičit a setkat se s mistními lidmi, kteří mají stejnou závislost pro sport. Moje vášeň k cvičení roste každým dnem a CrossFit jednoznačně změnil můj styl myšlení a v podstatě i celý můj život. 

04-03-23_gym_portraits_web-4
04-03-23_gym_portraits_web-6

Jan Klimeš

CrossFit Level 2 Trainer

Na Crossfitu potkáte super lidi, zasmějete se, dáte si dobrý kafe, zpotíte tričko (a trenky) a hlavně uděláte něco dobrého pro své tělo.

S CrossFitem jsem začal na podzim roku 2018. Po bohatých zkušenostech z týmových sportů, které mě provázely již od útlého dětství, jsem začal hrát golf. Jako malý jsem fyzické aktivitě příliš neholdoval, a tak to byl ideál. Po delší době jsem však již pociťoval potřebu se někde vybít a vypustit páru. 

Jednoho dne mi o Crossfitu řekl bratranec, který pravděpodobně jako většina sportovců pohlcených tímto sportem, o Crossfitu pořád mluvil. Zalíbila se mi především pestrost pohybů, které atlet ovládá. Umí běhat, skákat, veslovat, ale také vzpírat či dělat gymnastiku, a to všechno ve vysoké intenzitě.

Po zhruba 3 letech Crossfitu mě komunita lidí a filosofie tohoto sportu zaujala natolik, že jsem se rozhodl začít trénovat. Již od začátku cvičím právě zde na Southu, a proto volba místa byla jasná. V současné době trénuji skupinové i individuální lekce, a také CrossFit Kids. Neustále se vzdělávám a nově nabyté poznatky hned aplikuji v gymu - ať už na sobě či při lekcích. Na práci trenéra mě nejvíce baví posouváni klientů, jak k lepším, tak ke zdravějším výkonům. Přijď i ty! První lekci máš na nás.

François Mariel

CrossFit Level 2 Trainer

The community. It's what keeps me coming back day after day. Whether we're sweating through a brutal WOD or celebrating someone's first pull-up...

I grew up in France, splashing in pools and pedaling bikes. Fitness was in my blood. Then came the teenage years, and I traded the water for the clang of iron. I was a shy kid and bodybuilding gave me confidence. I enjoyed training with hard-working men of my town. Watching Arnold's movies and reading his books. All of this has been part of the journey.

I have entered CrossFit, thanks to a couple of buddies who got tired of the same old gym routine. We craved something functional, something that pushed us in new ways.

When I moved to Prague, I was alone in a new city. CrossFit became my anchor, my way to meet new people and stay sane in a foreign land. I joined a local box, and suddenly, I had a whole new crew of friends.

In 2018, when our gym started taking shape, I found myself stepping up as a coach. It wasn't planned; it just felt right. Coaching wasn't about fancy techniques or complicated workouts. It was about sharing my passion and helping others get better.

But the best part? The community. It's what keeps me coming back day after day. Whether we're sweating through a brutal WOD or celebrating someone's first pull-up, there's this incredible bond that forms in the box. We're not just working out; we're growing together.

So yeah, CrossFit changed my life. Not because of the workouts or the competitions, but because of the people. And as a coach, I get to be a part of that every single day. It's pretty damn awesome.

04-03-23_gym_portraits_web-20
04-03-23_gym_portraits_web-9

Denisa Novotná

CrossFit Level 2 Trainer

Je potřeba si máknout, každý trénink stojí hrnek potu, ale jako odměnu si odnášíme celý kyblík endorfinů.

CrossFit pro mě znamená čistou hlavu a čas výhradně pro sebe. Jako máma dvou dětí si někde potřebuji odpočinout a fyzický trénink je moje oáza.

Nebylo to tak od začátku, trvalo mi hezkých pár týdnů, než jsem se odhodlala do gymu přijít. Bylo mi 41 a trochu jsem se cítila jako blázen, začínat něco nového. Cítila jsem, že bude potřeba něco víc než jen běžné „vystoupení z komfortní zóny“. A nespletla jsem se. Je potřeba si máknout, každý trénink stojí hrnek potu, ale jako odměnu si odnášíme celý kyblík endorfinů. Bonusem je banda lidí, kteří se vzájemně podporují a radují ze svých úspěchů, ať už jde o nový osobní rekord nebo „jen“ dobře technicky provedený klik.

Po třech letech jsem prošla kurzem, stala se CrossFit Level 1 Trainer a začala koučovat unikátní lekci CrossFit Light, kterou nabízíme u nás v gymu. Považuji to za geniální koncept. Je určen začátečníkům a je postaven tak, aby odlehčenou formou trénink zvládl každý, kdo to chce zkusit. Protože CrossFit JE PRO KAŽDÉHO, nejen pro lidi, kteří už nějakou fyzičku mají. To je největší mýtus o CrossFitu. A já jsem si dala za cíl k boření tohoto mýtu přispět.

Jednoduše s CrossFitem je možné začít kdykoli, v jakémkoli věku a je to naprosto ideální investice do vlastního těla a zdraví. Tak už neváhej a přijď za námi, první lekce je zdarma.

Máca Muñoz Zamorano

CrossFit Level 1 Trainer

Fistbump s ostatními na konci je už jen třešnička na dortu a utvrzení, že v tom nejste sami.


Ke CrossFitu jsem se dostala vlastně náhodou. Když jsem se hlásila na vysokou v Hradci, chtěla jsem mít nějakou lepší brigádu a tak jsem absolvovala kurz instruktor fitness a osobní trenér kondičního posilování. Chvilku jsem trenérku ve fitku skutečně dělala, ale nebylo to ono. Naštěstí se majitel fitka nadšeně vrhnul do testování nového tréninkového programu - CrossFitu. Dodnes si pamatuju na můj první workout v létě 2012, kdy jsme běhali mezi panelákama se sandbagy na zádech a všichni na nás
divně koukali.

Trénování v Southu vidím jako způsob osobního rozvoje – jak mého, tak našich členů. Neustále vystupujeme z komfortní zóny, společně se vzděláváme, nabijíme se navzájem pozitivní energií a těch 60 minut na lekci nemusíme myslet na naše každodenní problémy.

CrossFit mě oslovil natolik, že se mu od té doby věnuji, ať už více či méně intenzivně. Několikrát jsem se vydala jiným směrem, ale vždy jsem ke CrossFitu našla cestu zpět. Dost často však přemýšlím, proč to vlastně dělám, například když ležím v kaluži potu na zemi po 90 angličákách. Pravděpodobně to bude kvůli tomu vítěznému pocitu po dokončení workoutu. Člověk ze sebe má radost, že to zvládl, a že pro sebe něco dobrého udělal. Fistbump s ostatními na konci je už jen třešnička na dortu a utvrzení, že v tom nejste sami.

04-03-23_gym_portraits_web-17
04-03-23_gym_portraits_web-32

Luboš Tomšovský

CrossFit Level 1 Trainer

Bav se, hraj si. Vyhrávej nad svým já z předešlého dne. 24 hodin, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.

S Crossfitem jsem se poprvé setkal v roce 2017 při svém doktorském studiu na Novém Zélandu. Hledal jsem způsob, jak rozvíjet své silové, výbušné, a rychlostní dovednosti kvůli rugby, které jsem v té době hrál. Hledal jsem něco podobného klasické přípravě překážkových závodníků, se kterými jsem v Čechách několik let trénoval, která se skládala převážně z atletické průpravy v kombinaci se silovými prvky. Líbila se mi pestrost těchto tréninků a tudíž bylo téměř nevyhnutelné, že mé kroky vedly do crossfitového gymu. V momentě, kdy jsem do něj vstoupil, se okamžitě změnil můj pohled na fitness a mou ranní kávou a rituálem se stal pravidelný crossfitový trénink. Nešlo však pouze o rozmanitost tréninku, která by mě možná tak moc nemotivovala, jako samotné prostředí, atmosféra, pokora, přátelství a především pocit sounáležitosti, který je unikátní pro každý gym. Od té doby, téměř den co den, s železnou pravidelností společně přicházíme, společně dřeme, společně bojujeme, společně vyhráváme, abychom odcházeli silnější, zdatnější, pozitivnjěší, veselejší, lepší.

Crossfit mě natolik okouzlil, že v roce 2018 jsem začal v gymu vypomáhat s tréninky dětí, ten samý rok úspěšně prošel kurzem Crossfit Level 1 a začal plnohodnotně trénovat nejen skupinové lekce, ale zároveň vést individuálně zaměřené tréninky. Od té doby jsem absolvoval další kurzy zaměřené na sportovní výživu, tvorbu tréninkových programů, rehabilitační a regenerační metody pro sportovce, a zúčastnil se několika crossfitových závodů nejen v Čechách, ale i na Novém Zélandu. Dále jsem
rozvíjel své atletické schopnosti i v jiných sportovních odvětvích a disciplínách, které se mi díky Crossfitu naskytly nebo které jsem díky Crossfitu mohl posunout na jinou úroveň.

Proč právě Crossfit? Protože to není jen další typ fitness, jen další druh sportu. Crossfit je filozofie, životní styl. Očekávej neočekávané. Nikdy se nevzdávej. Buď pokorný a upřímný. Věř svým schopnostem. Nepřeceňuj své síly. Cesta je cíl. Buď konzistentní. Zkoušej nevyzkoušené, zažij nové,
posouvej své hranice. Uč se. Naslouchej a pomáhej druhým. Hledej způsoby, ne výmluvy. BAV SE, hraj si. Vyhrávej nad svým já z předešlého dne. 24 hodin, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.

Nejen jim změnil CrossFit život.

První Lekce zdarma První Lekce zdarma První Lekce zdarma První Lekce zdarma První Lekce zdarma První Lekce zdarma První Lekce zdarma První Lekce zdarma První Lekce zdarma První Lekce zdarma